Įdomi trečiokų išvyka

Švęsdami Lietuvos Kariuomenės dieną, 3b klasės mokiniai lankėsi Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Dalyvavo edukacijoje “Lituanicos skrydis per amžius atminty”. Mokiniai turėjo progą susipažinti su nepaprasta lietuvių karių istorija. Būdami Amerikos lietuviai ir tarnaudami JAV kariuomenėje leitenantas Steponas Darius ir kapitonas Stasys Girėnas atliko žygdarbį savo iniciatyva surengę skrydį per Atlantą su tikslu pasiekti Lietuvą lėktuvu “Lituanica”. Lietuvybė, kurią šie du draugai nešiojosi savo mintyse ir širdyje,virto nuostabiu ir neįtikitėnu darbu, kuris paliko įspaudą ir to meto pasaulinėje aviacijoje. Didvyriai lakūnai žuvo, bet nepasimiršo. Šauniosios  “Lituanicos” modelis, kurį konstruos trečiokai, nuo šiol puikuosis klasėje. Mokiniai apžiūrėjo visą turtingą muziejaus ekzpoziciją  nuo senovinių mūšių paveikslų ir inscenizacijų iki modernios karinės technikos.

Jie stebėjo karių rikiuotę ir žygiavimą. Vaikai jautėsi pakiliai, galėdami atiduoti pagarbą prie atminties kriptos visiems kariams, žuvusiems už

Lietuvos laisvę.