Kelionės į Europos politinį centrą

Gruodžio 13-15 dienomis Vilniaus Salininkų gimnazijos mokiniai Gertrūda Juknytė ir Adriana Tomaševič, lydimos istorijos mokytojo Mindaugo Rušino, turėjo nepaprastą galimybę aplankyti Europos Sąjungos politinį centrą. Kaip žinia, šiame mieste įsikūręs ne tik Žmogaus teisių teismas, bet ir Europos Parlamentas, kuriame ir vyko Sacharovo jaunimo seminaras ir kita darbinė veikla, susijusi su Sacharovo premijos įteikimu, žmogaus teisių padėtimi, demokratijos galimybėmis ir iššūkiais. Visi kartu ir atskirai dalyvavome  diskusijų dienoje su 27 valstybių mokiniais ir mokytojais, kūrėme projektą, kuris mus dar labiau jungtų. Itin jautri Sacharovo premijos įteikimo ceremonija, kurios laureatais tapo žmogaus teisių gynėjai iš Ukrainos, o jų įkvepiančios kalbos privertė permąstyti tikrąsias žmonijos vertybes. Nuostabi patirtis pamatyti paslaptingą sferą Hemicycle – pasirodo, kad joje posėdžiauja 705 Europos parlamento nnariai. Smagu buvo aplankyti ir Strasbūro senamiestį su įspūdingais statiniais, kuklia ir jaukia kalėdine muge bei pribloškiančia katedra.

Už šias patirtis turėtume būti dėkingi geografijos mokytojos Renatos Boguško lyderystei aktyviai palaikant MEPA (Mokyklos Europos Parlamento Ambasadorės) idėją mūsų gimnazijoje ir organizuojant įvairius renginius, susijusius su Europos Sąjunga. Taip pat labai ačiū Europos Parlamento biurui Lietuvoje, kuris kelionę puikiai suorganizavo. Nors oro sąlygos nemaloniai koregavo mūsų trijulės  planus, tačiau išliekame su šypsena veide ir skatiname aktyviai kitus mokinius ir mokytojus prisidėti prie MEPA idėjos puoselėjimo gimnazijoje.

Istorijos mokytojas Mindaugas Rušinas