Okupacijų ir laisvės kovų muziejus

Kovo 15 dieną 8a klasės mokiniai su auklėtoja vyko į edukaciją Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, kur vyko lietuvių kalbos pamoka kitoje erdvėje, integruota su istorijos ir žmogaus saugos pamokomis. Pati edukacija buvo labai įdomi. Jos metu sužinojome daugiau apie okupacijos metus ir apžiūrėjome kalėjimą, kankinių kameras. Pradžioje gidė psakojo apie Lietuvos gyventojų trėmimą 1940–1952 m., kai buvo Sovietų Sąjungos aukščiausios vadovybės nutarimais vykdytos masinės okupuotos Lietuvos Respublikos gyventojų deportacijos į atokias Sovietų Sąjungos vietoves. Civilių gyventojų trėmimais siekta numalšinti pasipriešinimą sovietizacijai. Nekaltus žmones vežė į Genocido ar Lagerių kalėjimus. Kalėjime gidas pateikė įdomius faktus, datas, pasakojo apie istorinius  įvykius ir leido mums apžiūrėti įvairiausius eksponatus – kaip kameras, tardymo kambarius ,leido pasivaikščioti po kiemelį, kuris taip pat buvo suskirstytas į atskiras erdves. Užsiėmimo pabaigoje mes nuėjome į šaudymo kamerą, įrengtą ir egzistavusią nuo 1944 m. pabaigos iki septintojo dešimtmečio pradžios. Joje buvo nužudyta daugiau kaip tūkstantis žmonių. Apie trečdalis jų sovietinių teismų arba vadinamosios „trijulės“ mirties bausme buvo nuteisti už dalyvavimą antisovietiniame pasipriešinimo. Po šios eskursijos visiems mokiniams ir auklėtojai Okupacijų ir laisvės kovų muziejus paliko gilų įspūdį, nes turėjome galimybę pamatyti ir išgirsti liūdniausių įvykių faktus .Padarėme išvadas, kad reikia džiaugtis kiekviena taikaus ir ramaus gyvenimo akimirka, nes nežinia kas jame laukia.

8a klasės mokinė Eimantė