Edukacija „Soviet bunker“

#MEPALietuva.

Vilniaus Salininkų gimnazijos mokiniai kovo 15 dieną dalyvavo pilietiškumo  pamokoje -,, Išgyvenimo  drama  Bunkeryje – 1984″.  Gyvename laisvoje  demokratinėje  visuomenėje, LDR, Europos Sąjungoje, kur  puoselėjamos, saugomos  ir  ginamos demokratinės  vertybės. Todėl  labai  sunku buvo  atsidurti sovietinėje  realybėje, kurią   moksleiviai  patyrė, išgyveno ,,Bunkeryje”. Jau  kieme juos  sutiko griežtas, piktas, niekieno  nuomonės  neklausiantis, komanduojantis  sovietinis  pareigūnas. Išrikiavęs visus po  du,  įvedė į po žeme  esančią sovietiniais  reliktais, simboliais  nukabinėtą  niūrią, šaltą erdvę, kurioje  buvo  daug baugių tikslinių  propagandinių kabinetų, parduotuvė, medicinos  kabinetas, tardymo izoliatorius. Gimnazistai  šiurpo nuo apibūdinamos  sovietinės  tikrovės, muštro, melagingos  informacijos, savos,, komunistinės tiesos”, aklo  garbinimo, žmonių  menkinimo, žeminimo, įsišaknijusio ,, blato“, spekuliacijos, persekiojimo, verbavimo…Ach,  atsikvėpėme  išėję į  dienos  šviesą, džiaugėmės, kad tai  tik  sovietinė  praeitis. Sunkiai  suvokiama, kad dar  atsiranda tokių, kurie  jaučia  nostalgiją tokiam  baisiam mūsų  istorijos  laikotarpiui, „žiauriems, tamsiems sovietiniams  viduramžiams”. Įkvėpę  Laisvės  vėjo, supratome, ką  turime  mes  –  Laisvę, nepriklausomybę, demokratinę  visuomenę, galimybę džiaugtis,  reikšti  savo  nuomonę, galimybę  keliauti po visą  ES, po  visą  demokratinį pasaulį.

Istorijos mokytoja Nera, geografijos mokytoja Renata, chemijos mokytoja Vilija