Integruota geografijos – matematikos pamoka septintokams

Kovo 17d. Vilniaus Salininkų gimnazijos 7- okai turėjo integruotą geografijos – matematikos pamoką „Statistikos duomenų analizavimas matematikoje ir geografijoje“, kurią vedė Valstybės duomenų agentūros (Lietuvos statistikos departamento) atstovai. Pamokoje dalyvavo ir pati šios įstaigos generalinė direktorė dr. Jūratė Petrauskienė. Pamokos metu mokiniai ne tik patyrė, kad matematika yra ne tik „sausas“ skaičiukų, o geografija – paprastų žemėlapių mokslas, bet sužinojo, kokių įdomybių galima atrasti statistiniuose tyrimuose bei jų grafiniuose vaizduose. Ar žinojote, kiek vidutiniškai automobilių tenka 1000 Vilniaus gyventojų? Kokiu vidutiniu atstumu nuo mokyklos gyvena Vilniaus Salininkų gimnazijos mokiniai? Kaip kinta kriminogeninė situacija Salininkuose? Už kokios šalies vyrų dažniausiai išteka lietuvaitės? Kur gauti informacijos, kokiame rajone tikslinga atidaryti grožio saloną? Kas „slepiasi“ po GIS žemėlapiais? Vilniaus Salininkų gimnazijos 7-okai jau žino atsakymus į šiuos klausimus. Esame dėkingi svečiams už neįkainojamas žinias ir dovanas.

Matematikos mokytoja metodininkė Agnė Povilaitienė