Tvarumo dirbtuvės

Kovo 28 dieną 8b klasės mokiniai vyko į „Tvarumo dirbtuves“, esančias „Dėkui“ stotelėje. Mokiniams  buvo pateikta daug įdomių daiktų :  medinės klumpės, marškiniai, kurių kaina 70 svarų, fotoaparatas, kurio vaikai nebuvo matę, vėrinys, padarytas iš veržlių, padangų granulės. Sužinojome, kad iš šių granulių yra daroma danga žaidimų aikštelėms, dengiami stadionų takai, o tai reiškia šiukšles ir atliekas. Atliekas galime perdirbti, o šiukšles, tekstilės gaminius – deginti ir gauti šilumą. Svarbu skatinti atsakingą vartojimą ir gamybą, tvarų gyvenimo būdą, diegti žiedinės ekonomikos sprendimus, mažinti atliekų kiekius.  Mokiniai turėjo išspręsti keletą užduočių, atsakyti į klausimus.

Ši edukacija skatina atsakingą vartojimą, saikingą daiktų pirkimą, maisto atsargų kaupimą. Pagal galimybes reikėtų nereikalingus daiktus atiduoti į „Dėkui“ stoteles, iš kurių sunkiai besiverčiantys gyventojai galėtų jais pasinaudoti. Po renginio mokiniai pasivaikščiojo po šią stotelę, pamatė, kad vieni gyventojai atneša nenaudojamus daiktus, kiti ateina, išsirenka tai, ko jiems reikia. Kiekvienas atėjęs žmogus gali išsirinkti 3 daiktus. Edukacija buvo praktiška ir naudinga.

8b kl. vadovė G. Saulienė