Trečiokų išvyka į Žemaitiją

Penktadienį 3b klasės  mokiniai patraukė į Žemaitiją, į Kelmės barokiniame dvare įsikūrusį Krašto muziejų, kur vyko edukacijos apie indėnų ir piemenėlių papročius bei gyvenimo būdą. Vaikai susipažino su Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimo savitumais, apžiūrėjo įrankius bei ginklus, pabuvo indėnų būste tipyje. Indėnai viusomet žavėjo skirtingas pasaulio tautas savo ryšiu su gamta, išmintimi, drąsa ir karingumu. Vaikai  neliko abejingi entuziastų labai kruopščiai padarytiems įnagiams, naudotiems, buityje, ginklams, ir, žinoma, šaudymui iš lanko – tai gavo patys išmėginti. Lietuviško kaimo buitis taip pat neliko nepastebėta viename seniausių svirnų Lietuvoje, kur mokiniai vaišinosi virtomis bulvėmis, pamirkę į trintas linų sėmenų sėklas. Po to minėjo, kad skanesnių bulvių dar savo gyvenime nėra ragavę. Lietuviško kaimo žmonių dainos ir rakandai, pagaminti labai sumaniai, kad palengvintų buitį, kėlė didelį pasigėrėjimą. Linksmoji dalis – piemenėlių žaidimai, paprasti, lavinantys ir įdomūs, kuriuos išmėgino mokiniai. Artumas gamtai ir pasitikėjimas ja sujungė tokias skirtirtingas tradicijas – piemenėlių ir indėnų – ir kerėjo savo lengvumu ir gilumu. Pabaigos kulminacijai pasilikome Kryžių kalną, unikalų Lietuvos žmonių tikėjimo paminklą, kurį lankėme su pagarbiu smalsumu ir palikome prisipildę peno dvasiai.

Mokytoja Vilma