Vilniaus  Salininkų gimnazijos  moksleiviai „MODEL NATO VILNIUS 2023“ renginyje

Birželio  aštuntą  dieną I-III klasės gimnazistai  vyko  į  LR Seimą, kur   vyko JK ambasados  organizuojamas renginys   „MODEL NATO VILNIUS 2023“. Tai  labai įdomus   patyrimas  moksleiviams  prieš įvyksiantį NATO  viršūnių  susitikimą  Vilniuje.

Įžanginį  žodį  tarė premjerė I. Šimonytė. Susirinkusius  pasveikino  ir  kiti  žymūs  politikai: Laurynas Kasčiūnas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Brian Olley, Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Ona Marija Vyšniauskaitė, Britų tarybos Lietuvoje direktorė. Renginio moderatorius – Oliver Wu, Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius, supažindino  su  veikla, posėdžių  temomis, o su  darbo  tvarka -prof. Markas Webberis  iš  Birminghamo universiteto.

Posėdžiai  ir  visa  veikla  vyko  anglų  kalba darbo  grupėse, kurios  atstovavo  visoms  31  NATO  valstybėms. Vyko  karštos, įdomios  diskusijos  apie NATO sąjungininkių įsipareigojimas dėl gynybos išlaidų, klimato  kaitą. Pertraukų  metu vaikščiojome  po  Seimo  erdves. Įdomiausia buvo Kovo  -11osios salėje, kur  atkurta  Lietuvos  valstybė, ir pirmojo  aukšto  foje, kur  stovi  įspūdingi  gediminaičių  stulpai, papuošti trispavėmis juostelėmis, kurias  pynė  ir  mūsų  gimnazijos  moksleiviai. Manau, tai buvo prasminga,  vertinga pilietiškumo  pamoka, neeilinė  patirtis. Grįžome pavargę, bet  laimingi, daug sužinoję, pilni  įspūdžių, laimingi, su  sertifikatais rankose. Džiaugiuosi  ir  didžiuojuosi  šiais  gimnazistais, kurie priėmė  iššūkį  dalyvauti  tokiame renginyje, bei  jų  smalsumu.

Istorijos mokytoja Nera Prakapienė