Pinigų muziejus

Vakar, rugsėjo 7 dieną, 4b klasės mokiniai lankėsi Lietuvos Banko Pinigų muziejuje. Buvo tikrai smagu po ilgos vasaros visiems kartu dalyvauti bendroje edukacijoje, kuri intrigavo ir domino. Vaikai susipažino su pinigo istorija  nuo natūrinių mainų ir pirmųjų popierinių pinigų, pagamintų Kinijoje, iki aukso luito kopijos, vertos beveik milijono eurų. Pinigų kelionė driekėsi po Naujųjų amžių Europos šalis, kuriose barškėjo grašiai, dukatai, guldenai… Buvo nepaprastai įdomu išvysti pirmuosius lietuviškus pinigus – ilguosius, pagamintus iš sidabro. Nuostabusis litas – Lietuvos suvereniteto šauklys – taip pat neliko pamirštas. Euro įvedimo proga iš monetų pastatyta beveik toną sverianti piramidė paliko kone didžiausią įspūdį. Vaikai išbandė monetų kalimo mašiną, svėrėsi ant svarstyklių, kilogramus konvertuojančių į pinigus… na, tik teoriškai. Pinigų tema ir istorija visus nuteikė smagiai ir nuotaikingai, supratome, jog pinigų esti ir buvo visokių, o brangiausia yra tai, ko nenusipirksi.

Mokytoja Vilma