ES „CodeWeek“ programavimo savaitė Salininkų gimnazijoje

#MEPALietuva

Vilniaus Salininkų gimnazija IT mokytojų iniciatyva dalyvavo ES programavimo savaitėje, kurios tikslas yra visus sudominti programavimu ir skaitmeniniu raštingumu.

Buvo iškelta problema, kaip prižiūrėti augalus naudojant skaitmenines technologijas. Šiai problemai spręsti mokiniai kūrė laistymo sistemą naudodamiesi „Tinkercad“ modeliavimo platforma.

Kuriant modelį buvo panaudotas „ArduinoUno“ microvaldiklis – tai programuojamas elektroninis prietaisas,  kuris pasižymi savo itin didelėmis galimybėmis. Tai atviro kodo įrenginys, todėl jis yra populiarus visame pasaulyje.

„Arduinas“ naudoja C ir C++ programavimo kalbos „mišinį“.

Mokiniai pademonstravo savo puikias žinias kurdami projektą, maketuodami ir programuodami laistymo sistemą.

Labai džiaugiamės, kad mokiniams pavyko pagilinti savo pažinimo, skaitmenines ir kūrybiškumo kompetencijas.

IT mokytojai J.Petkienė ir D.Narkevičius.