Su atšvaitu saugiau

Vilniaus Salininkų gimnazija IT mokytojų iniciatyva dalyvavo Lietuvos vaikų kūrybiniame konkurse „Su atšvaitu saugiau“, kurio tikslas – ugdyti kultūringą, drausmingą, sąmoningą, už savo veiksmus atsakingą eismo dalyvį, gebantį pagrįsti atšvaitų svarbą bei perteikti teisingus jų dėvėjimo būdus, skatinti vaikų kūrybiškumą ir jaunosios kartos gebėjimą rūpintis saugios aplinkos kūrimu, vykdant švietėjišką veiklą.

Mokiniai naudodami skaitmenines technologijas kūrė vaizdo klipą apie teisingą atšvaito segėjimą ir kaip atšvaitas gali išgelbėti gyvybę. Mokiniai turėjo atsižvelgti į Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą. Konkursas integruojamas į lietuvių kalbą, nes kūrinys turėjo būti skelbiamas laikantis lietuvių kalbos rašybos, skyrybos ir kalbos kultūros taisyklių.

Labai džiaugiamės, kad mokiniams pavyko pagilinti pažinimo, skaitmenines, kūrybiškumo ir gyvenimo įgūdžių kompetencijas.

Parengė IT mokytojai Julija ir Darjušas Narkevičius.