#MEPALietuva

„Žmogaus teisių“ diena

Vilniaus Salininkų gimnazijos mokiniai per pilietiškumo pagrindų pamokas su I a, b ir  II a, b klasių mokiniais analizavo “Žmogaus teises“, vyko pristatymai ir Kahoot.Gruodžio 12 dieną „Europos klubo” nariai dalyvavo nuotoliniame susitikime su Latvijos Jana Preilu Valsts gimnazijos mokiniais. Renginys buvo skirtas Žmogaus teisių dienai paminėti. Susitikimas įvyko  Teams platformoje. Vilniaus Salininkų gimnazijos mokiniai paruošė pristatymą „Žmogaus teisės“. Jas pristatė I a klasės mokinė Eidvilė. Vėliau II a klasės mokinė Gabrielė organizavo Kahoot žaidimą pagal pristatymą. Džiaugėmės aktyviu mokinių  įsitraukimu ir gerais jų rezultatais. Tada savo pristatymą demonstravo svečiai iš Latvijos. Jų pristatymas buvo apie žmogaus teises II pasaulinio karo metu ir žydų tautą. Antras pristatymas buvo  „Žmogaus teisės Latvijoje“. Iš pristatymų buvo pateikti klausimai Kahoot platformoje. Mokiniams patiko bendra veikla ir bendradarbiavimas. Jie pagilino savo žinias apie Žmogaus teises, patobulino anglų kalbos įgūdžius. Be to, aptarėme, kad šiandien Europos Parlamente vyko Sacharavo premijos įteikimas. Europos Parlamentas šių metų Sacharovo premiją už minties laisvę skyrė Jinai Mahsa Amini ir judėjimui „Moterys, gyvenimas, laisvė“ Irane.

Geografijos mokytoja ekspertė Renata Boguško