Sveikiname!

Šių metų sausio 18 dieną mūsų gimnazijos direktorė dr. Jelizaveta Tumlovskaja  Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pristatė savo disertacinį tyrimą. Vienas įdomiausių dr. Jelizavetos Tumlovskajos tyrimo „Bendrojo ugdymo mokyklų veiklos kokybės vertinimas: tarp kontrolės ir laisvės“ radinių – ontologinį vertinimo aspektą atskleidžiančio egzistencinio Kito žvilgsnio (Sartre, 2000) filosofinio koncepto prieštara požiūriui į mokyklų vertinimą  kaip vertintojo ir vertinamojo lygiavertę sąveiką. Tyrimas  atskleidė ir nesuderintos švietimo politikos bei pasitikėjimo kultūros stokos problemą, dėl kurios kyla Dvigubo susaistymo dilema (Bateson, 1972), kai švietimo praktikai gauna vienas kitam prieštaraujančius pranešimus ir negali nuo jų atsiriboti . Dėl to dažnai švietimo praktikų profesinė veikla vyksta konfliktinėje situacijoje tarp deklaruojamų humanistinių tikslų, laisvės ir kūrybiškumo siekių bei reikalavimų, kontrolės ir atskaitomybės, išreiškiamais ekonominiais, instrumentiniais vertinimo rodikliais, o tai sukuria disonansą tarp keliamų tikslų ir švietimo praktikos kasdienybės. Linkime direktorei sėkmingai įveikti išryškintas problemas, vadovaujant mūsų gimnazijai.