EUROPOS PINIGŲ VIKTORINA

#MEPALietuva

Kovo 19 dieną įvyko „Europos pinigų viktorina“, kurioje dalyvavo Vilniaus Salininkų gimnazijos 7 a, b ir  8 b klasių mokiniai. Dalyvavo 6 komandos po 2 mokinius. Nors nepavyko laimėti, bet mokiniai pagilino savo žinias apie finansinį raštingumą ir džiaugiasi galimybe išbandyti savo jėgas. Mokiniai išklausė paskaitą apie finansinį raštingumą, saugumą internete. O tada pradėjome žaisti Kahoot. Iš visos Lietuvos dalyvavo apie 1300 komandų. Mūsų gimnazijos komandos pakliuvo į šimtuką ir buvo tarp  geriausiųjų.

2024 –alsiais metais ši viktorina yra organizuojama jau septintą kartą. Šioje viktorinoje galėjo dalyvauti visi norintys 13-15 metų Lietuvos mokiniai. Toks konkursas vyksta ir kituose Europos valstybėse. Šio konkurso tikslas yra  gerinti 13-15 amžiaus vaikų ir paauglių finansinį raštingumą. Kasmet šis konkursas sulaukia susidomėjimo iš visos Europos jaunimo. Renginys  vyksta dviem etapais.Pirmajame, nacionaliniame, etape kiekvienos šalies mokiniai varžosi tarpusavyje, susiskirstę į komandas po du. Laimėjusi komanda dalyvauja Europos finaliniame etape. Šiemet Briuselyje vėl vyks gyvas jaunimo susitikimas! Nacionalinė viktorina Lietuvoje vyksta tiesiogiai internetu. Mokiniai atsakinėja į klausimus Kahoot programoje. Sumaniausi ir aktyviausi žaidėjai, geriausiai bei greičiausiai atsakę į 15-a klausimų, paskelbiami nacionalinio turo nugalėtojais bei gauna pagrindinį prizą – teisę atstovauti Lietuvai Europos finale Briuselyje.

Geografijos mokytoja ekspertė Renata Boguško