„IŠRANDAME BATERIJĄ”

Vasario 23 dieną 8b klasės mokiniai vyko į Energetikos muziejų, kur susipažino su įvairių šalių mokslininkais, bandžiusiais išrasti bateriją. Ši edukacija – tai teorinė ir interaktyvi veikla apie tai, kaip atsirado pirmosios baterijos. Edukacinio užsiėmimo interaktyvioji dalis paremta italų mokslininko Alessandro Voltos išrastu ir 1794m. visuomenei pristatytu Voltos elementu, nuo kurio prasidėjo svarbiausi žmonijos išradimai elektros energetikos, chemijos srityse. Edukacijos metu mokiniai gamino elementą, generuojantį nedidelę elektros energiją , galinčią įžiebti šviesos diodą. Mokiniams sunkiausiai sekėsi išsikirpti iš popieriaus ir folijos 5 ir 2 centų monetų apskritimus. Kiekvienas turėjo po 5 vienetus 5 centų ir 2 centų monetų.  Popierinius apskritimus vaikai panardino į sūrų vandenį. Po to jie turėjo sudėti bokštą iš popieriaus, folijos, monetų  ir prijungę laidus įžiebti lemputę. Daugumai pavyko.

8 B kl. vadovė G. Saulienė