Vilniaus Antavilių vandenvietė

Vilniaus Salininkų gimnazijos mokiniai kovo 15 dieną turėjo galimybę susipažinti su Vilniaus Antavilių vandenviete. Tai vandeningiausia Vilniaus vandenvietė, kuri aprūpina vandeniu apie 250 000 gyventojų. Mokiniai sužinojo, kad Lietuvoje 100 proc. vandens  išgaunama tik iš požeminių  gręžinių, o požeminis vanduo yra geriausiai apsaugotas, nes neturi sąveikos su aplinka ir taip išvengia išorinės cheminės ir mikrobiologinės taršos. Mokiniams buvo parodyta vandens gavimo iš gręžinių schema, paaiškinta, kodėl iš vandens reikia pašalinti geležies ir mangano jonus, dezinfekuoti vandenį chloro junginiais. Vėliau  galima buvo stebėti vandens gerinimo procesus. Mokiniai įsitikino, kad iki jų namų atkeliauja švarus, kokybiškas vanduo, kurį gerti yra saugu.  Mokiniai suprato, kad galime džiaugtis vandens ištekliais, bet reikia saugoti aplinką, kad neužterštume požeminio vandens.

Be to, mokiniai sužinojo, kad požeminis vanduo yra Lietuvos naudingoji iškasena. Deja, dauguma Europos Sąjungos ir viso pasaulio šalių tuo didžiuotis negali. Daug kur naudojamas ir ežerų, ir sąsiaurių vanduo.

Geografijos mokytoja Renata, chemijos mokytoja Vilija, istorijos mokytoja Nera