Vilniaus  Salininkų gimnazijos Ia,b , IIa,b ir IIIA  gimnazistų pilietiškumo pamoka Užsienio  Reikalų  Ministerijoje

Balandžio 20 dieną su  dvidešimt trimis  gimnazistais nuvykome į Užsienio Reikalų Ministeriją, kur komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamente dirbantis I. Dainys supažindino  su  URM funkcijomis, uždaviniais, aprodė Užsienio Reikalų Ministerijos patalpas, papasakojo jų  istoriją. Džiaugėmės įdomia architektūra, atnaujintomis salėmis, kurios nesikeitė nuo sovietinių laikų, koridoriais, ekspozicijomis, kitų valstybių atvežtomis dovanomis, primenančiomis įvairių šalių atributiką, bendradarbiavimą. Labai  sudomino kompozicija  su  visų JTO šalių  vėliavomis šalia  JTO simbolio. Susipažinome su užsienio politikos kryptimis, veiklos  specifika. Perėjome per įvairius kabinetus, sutikome viceministrą. Gaila, kad nepavyko susitikti su URM ministrų  L. Landsbergiu. Visi URM darbuotojai ruošiasi NATO bei Indijos ir  Ramiojo  vandenynų regiono partnerių konferencijai.

Galiausiai mes turėjome galimybę užlipti ant stogo ir apžiūrėti Vilniaus panoramą. Džiaugiamės, kad jaunimas dalyvauja politikos veikloje. Smagu, kad  URM prieigose susitikome žinomą Lietuvos politologą – Vytį Jurkonį, žmogaus teisių gynėją, VU TSPM dėstytoją, URM apdovanotą Lietuvos diplomatijos žvaigžde. Jis mielai sutiko, esant  galimybei, atvykti į gimnaziją. Tai buvo įdomi, informatyvi pilietiškumo pamoka. Suvokėme visų  ES pasaulio  tautų  bendrystės jėgą užtikrinant  saugumą  ir  taiką.

Istorijos  mokytoja – Nera P.

I kl.gimnazistai – Meda, Deividas, Neringa