Tarptautinio projekto „Country without stakes – tolerance is OK“

susitikimas – veiklos Balstogėje

Vilniaus Salininkų gimnazijos I-II a, b  gimnazijos  klasių 10 mokinių turėjo galimybę dalyvauti tarptautiniame projekte „Country without stakes – tolerance is OK“. Mokiniai atvyko į Balstogę vykdyti veiklas kartu su mokiniais – partneriais – iš II Liceum Wladislavo  Reymonto w Ostrowie Wielkopolskim ir jų mokytojomis Donata ir Beata. Mokiniai pirmą dieną atliko susipažinimo, integracines veiklas,  mokėsi naujų žodžių. Antrą dieną mokiniai susipažino  su „Varšuvos konfederacija“, dirbo individualiai susipažindami su dokumentu, vėliau mišriose komandose atliekdami užduotis ir pristatydami savo darbo rezultatus kitoms komandoms. Po pietų turėjome edukaciją „Religijos  Palenkės”  Zamenhofa centrume Balstogėje. Vėliau pasivaikščiojome „Balstogės šventyklų keliu”, susipažinome su katalikų ir statčiatikių šventyklomis. Trečią dieną vykome į Tykocin, kur susipažinome su miestelio lankomais objektais: katalikų bažnyčia, turgaus aikšte. Edukaciją apie judaizmą turėjome Didžioje sinagogoje. Po pietų vykome į Sokulką, kur muziejininkai mums papasakojo apie totorių bendruomenę Lenkijoe ir Lietuvoje. Vėliau apsilankėme miestelyje  Kruszyniany, ten mums papasakojo mečetėje apie totorių bendruomenę Lenkijoje ir islamą. Tada pasivaikščiuojame po totorių kapines. Gidas paaiškino kapų skirtumus. Vakare surengėme lietuvišką vakaronę, kurioje pristatėme lietuvišką maistą, tradicijas, papročius. Pristatėme ir mūsų gimnaziją. Ketvirta diena buvo skirta  stačiatikiams, aplankėme Supraśla miestelio  Ikonų muziejų  ir  Švenčiausiosios Dievo Motinos paskelbimo vienuolyną. Po išsamaus pasakojimo turėjome galimybę išbandyti plaukimą baidarėmis.  Vakare buvo lenkų  vakaronė su Kahoot žaidimu. Penktą dieną laukė grupinis darbas mišriose kkomandos –  stačiatikių, katalikų, judaistų, islamo. Mokiniai turėjo surinkti informaciją apie aplankytus objektus, kad galėtume viską sudėti į interaktyvų ArcGis žemėlapį. Žemėlapis ruošiamas trimis kalbomis: anglų, lenkų, lietuvių. Po pietų turėjome apibendrinamojojo pobūdžio edukaciją „Tolerancija yra gerai” Zamenhofo centre. Vėliau – laikas senamiestyje. Šeštadienį diena buvo skirta refleksijai. Mokiniai į lipniuosius lapelius parašė, kas patiko, kas nepatiko ir ką, kaip galima  patobulinti. Mokiniai grįžo pilni įspūdžių į namus. Ir laukia baigiamieji darbai: interaktyvus ArcGis žemėlapis ir kalendorius.

Malonu buvo gauti ir vienos  mamos laišką su atsiliepimais: „Labai džiaugiamės, jog mūsų vaikas turėjo puikią progą keliauti, pažinti ir mokytis per praktiką, tobulinti kalbos žinias. Vaikas grįžo kupinas įspūdžių ir geros nuotaikos. Pabandė naujų veiklų, atrado naujų pažinčių.“ – Mama.

Projektą finansavo „Polsko – Litewki fundusz wymiany młodzieży” prie Lenkijos Švietimo Ministerijos.

Geografijos mokytoja ekspertė Renata

Biologijos mokytoja metodininkė Božena