Išvyka

Spalio 13 dieną 4c klasės mokiniai lankėsi Lietuvos policijos muziejuje. Visų, tik įžengusių į muziejų akys prisipildė nuostabos ir susižavėjimo, išvydus daugybę novatoriškų sprendimų, šiuolaikiškai ir neįprastai pateiktų eksponatų, kurių, pasirodo, muziejuje galybė. Ši informacijos ir eksponatų gausybė lankytojui pateikta subtiliai– su įvairių laikmečių policijos nuotraukomis, autentiškų dokumentų formatu. Siekiantiems gilesnės istorinės analizės, gausu interaktyvių ekranų, kuriuos patyrinėjus galima rasti ne tik įdomių tekstų, bet ir vaizdinės medžiagos. Visa ekspozicija šiame muziejuje suskirstyta tarsi į tris policijos raidos laikmečius – tarpukarį, nuo nepriklausomybės paskelbimo iki sovietinės okupacijos pradžios (1918-1940), tautinio atgimimo pradžios (1988-1991) ir policijos raida atkūrus nepriklausomybę (nuo 1991 m. iki dabar). Negalima nepaminėti ir modernaus muziejaus eksponatų apšvietimo, kuris neabejotinai prisideda prie muziejaus aplinkos išskirtinumo, patrauklumo lankytojo akiai ir drąsiai galinčio konkuruoti su kitomis naujausiomis meno ir mokslo erdvėmis Vilniaus mieste.

Taigi, Lietuvos policijos muziejų aplankyti ir jame pasmalsauti verta kiekvienam, tiek gerai žinančiam policijos gyvavimo istoriją, tiek ir mažiau išmanančiam, bet siekiančiam plėsti žinių ir erudicijos akiratį.

Pradinio ugdymo mokytoja Ingrida