Renginys-filmas ,,Laisvės garsas‘‘

Spalio 18 d. , trečiadienį, Ia klasės mokiniai su auklėtoja Danguole Kaušpėdiene ( fizinio ugdymo mokytoja ) bei IIIa klasės mokiniai su direktoriaus pavaduotoja Asta Kaniušoniene ( etikos mokytoja ) vyko į ,, Apolo“ kino teatrą žiūrėti įdomų bei susijusį su svarbia tema šiuolaikiniame pasaulyje renginį – filmą „ Laisvės garsas “, kuris skirtas paminėti Europos Kovos su prekyba žmonėmis dienai. Atvykę žiūrėti filmo, iš pradžių mes galėjome  padiskutuoti su Vilniaus miesto antrojo komisariato pareigūne, Vilniaus arkivyskupijos Caritas atstove, Nacionalinės asociacijos prieš prekybą žmonėmis ir Dingusių žmonių šeimų paramos atstove. Iš jų mes išgirdome, kokia yra  Lietuvoj  prekybos žmonėmis statistika, išgirdome įdomias, bet bauginančias istorijas, susijusias su šia tema. Jos buvo tikros ir su jomis teko susitaikyti Caritas atstovei, todėl ji mums pabandė paaiškinti, kaip jaučiasi tie žmones bei kaip jiems bandoma padėti. O svarbiausia, aš manau, kad mums paaiškino, kaip išvengti tokių žiaurių situacijų, kaip apsisaugoti ir kokie būdai yra suvilioti, apgauti, šantažuojant žmogų, kad vėliau galėtų juo prekiauti. Po šių pokalbių mes žiūrėjome filmą, paremtą tikra vaikų perkybos istorija – „ Laisvės garsas “. Iš tiesų filmas paliko daug įspūdžių, tie įvykiai nepaliko be gilių jausmų nė vieno. Tai tikrai paskatino mus visus pagalvoti apie vaikų saugumą ir kaip gali būti lengva pagrobti vaiką ir pakeisti visą jo likusį gyvenimą – net ne visi lieka gyvi. Bet labiausiai man patiko, kad filmas baigėsi laimingai, ir labai norisi, kad realybėje irgi pabaiga būtų laiminga.

Po įspūdingo filmo, Ia klasės mokiniai su fizinio ugdymo mokytoja Danguole Kaušpėdiene  praleido labai gerą fizinio ugdymo pamoką kitoje erdvėje. Tai buvo pamoka ant ledo! Mes praleidome šią valandą ant ledo įspūdingai, nors tai ir atėmė pakankamai daug jėgų, bet įspūdžių paliko daug. Kai kurie išbandė ledą pirmą kartą, kai kurie jau mokėjo čiuožti, bet kartais buvo ir kliūčių  Visiems buvo labai įdomu ir smagu, net ir jei kartais parkritome, patyrėme ką nors  naujo ir nepasigailėjo me nuėję ten.

Ir iš tiesų mes esame labai dėkingi mokytojoms už tokią dieną – juk ji buvo ne tik pamokanti, bet ir sportiška !

Ia klasės mokiniai Damian ir Eidvilė