#MEPALietuva

AKTYVI, PRASMINGA SAVAITĖ VILNIAUS SALININKŲ GIMNAZIJOJE

Vilniaus Salininkų gimnazijoje per istorijos, pilietiškumo pamokas visa savaitė buvo skirta Konstitucijos studijavimui, ruošimuisi Konstitucijos  egzaminui, kuriame spalio 25 dieną aktyviai  dalyvavo mokiniai. Vyko  ir daugiau renginių. Spalio 26 dieną II-IV klasių  gimnazistai dalyvavo istorijos – geografijos pamokoje – susitikime “Kaip kuriama Lietuvos valstybė“  su  VM Bibliotekos  atstovu Matu B., kuris  labai  aiškiai ir įdomiai priminė LDR valdžios  struktūrą, valdžios  rūšis, kaip  vykdomi  rinkimai, kas  gali  dalyvauti, paryškino  teisės  aktų  piramidę, ryšį  su ES teisės  aktais bei tarptautinėmis  sutartimis. Lektorius palygino  valstybės  biudžeto  išlaidas 2022 ir 2023m. pagal  valstybės veiklos  sritis. 33 milijardai moksleiviams pasirodė tikrai įspūdingas skaičius. Buvo  kalbama  apie pilietybės gavimo,  suteikimo įstatymus, galimybes Lietuvoje bei ES šalyse. IV – osios klasės gimnazistai buvo  deleguoti ir  savarankiškai  dalyvavo savivaldybės  organizuotame renginyje – „JKL (JAUNIMAS KURIA LIETUVĄ). Pilietiškumo mokykla – 2023 m.“. Jame   buvo  pristatomi šaunūs pranešimai, skirti Konstitucijos  dienai –  buvo supažindinama su pasaulio, Europos  šalių konstitucijomis, įdomiais faktais, kitomis aktualiomis  temomis, kurios  domina gimnazistus.

Mokytojai ne tik organizavo veiklas, bet ir dalyvavo  įdomiose diskusijose LR Seime, Konstitucijos  salėje – “Balso teisė: Moterys XXa. Lietuvos politinėje, visuomeninėje veikloje.“  Tai buvo  labai informatyvus, prasmingas  renginys, kur  buvo  šnekama,  ne tik apie  Lietuvos moterų politines  teises, jų  siekimą,  bet  ir pasaulio, ES šalių moterų  padėtį. Grįžę į gimnaziją mokiniai  dalijosi  savo įspūdžiais.

Istorijos mokytojai Nera ir Mindaugas

Geografijos mokytoja Renata