Rokuokimės lietuviškai

Lapkričio dvidešimt antrą dieną I gimnazinės klasės 2 lietuvių kalbos mobiliosios  grupės mokiniai su mokytoja Laima Motėjūnienė vyko į pamoką ,,Rokuokimės lietuviškai“ netradicinėje erdvėje, ,,Valstybės pažinimo centre”.

Ten buvome šiltai sutikti malonaus centro darbuotojo. Pamokos įvadinėje dalyje žaisdami ,,Susitikimo žaidimą“ susipažinome su temomis, kurias plėtojome per edukaciją. Vyko trumpa diskusija apie lietuvių kalbos iššūkius, kuriuos ji patyrė per kelis šimtus metų, ,,pranašavome“ lietuvių kalbos galimą ateitį. Vėliau susiskirstę  grupėmis ir gavę po tapšnoklį visa tai ,,patikrinome“ keliaudami per mūsų valstybės istorijos juostą. Įdomiausia buvo, kai pasirinkę šnektą po 15 minučių pasiruošimo turėjome trumpam tapti žemaičiais telšiškiais ar aukštaičiais kupiškėnais (iš viso 6 šnektų atstovais), įrašyti išmoktą tekstą   ir pristatyti klasei. O pamokos pabaigoje viską, ką sužinojome, galėjome panaudoti įdomiame ,,Kahoot” žaidime.  Buvo įdomi pamoka, visiems labai patiko, be to, gauta informacija bus naudinga ruošiantis trumpalaikiam projektui apie tarmes.

Ia klasės mokinė Ieva