#MEPALietuva

„Euroscola“ renginys

Lapkričio 24 dieną Vilniaus Salininkų gimnazijos MEPA jauniesiems ambasadoriams buvo ypatinga diena – jie dalyvavo „EUROSCOLA“ renginyje Europos Parlamente Strasbūre. Mokiniai turėjo galimybę užduoti klausimus Dita Charanzovai, kuri  yra Europos Parlamento narė nuo 2014 m. iš Čekijos. Nuo 2019 m. Dita yra išrinkta Europos Parlamento pirmininko pavaduotoja, Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos (IMCO) komiteto pirmininko pavaduotoja ir Tarptautinės prekybos (INTA) komiteto pavaduojanti narė. Klausimai buvo įvairūs – apie klimato kaitą, energijos krizę, saugumą,  rinkimų svarbą. Euroscola yra puiki galimybė mokiniams sužinoti, kaip apie tas pačias problemas kalba  kitų Europos valstybių jaunimas. Mokiniai suprato, kaip pagrindinėje salėje vyksta balsavimas, kaip  galima pasisakyti ir išreikšti savo nuomonę, suprato, kokios darbo sąlygos yra Europos Parlamente.

Daugiau informacijos apie „EUROSCOLA“ Facebook & Instagram, Euroscola website.

Geografijos mokytoja ekspertė Renata Boguško