Čiurlioniškasis Kaunas

Kažkada mokiniai sakydavo: „Muziejus?! Nuoboooduuuu….“. Keičiasi laikai, keičiasi vaikai, keičiasi ir jiems siūlomos edukacijos bei siūlomi mokymosi būdai. Tuo įsitikino Vilniaus Salininkų gimnazijos III ir IV gimnazinių klasių mokiniai. Lydimi savo klasių auklėtojų Agnės Povilaitienės ir Boženos Milgevičienės jie apsilankė Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, kur turėjo galimybę pamatyti, paliesti, savo kailiu išbandyti, kaip keitėsi mokykla, mokymo priemonės, mokinių motyvavimo būdai (kaži, kiek veiksminga šiais laikais būtų žirnių pagalvėlė klūpojimui?!).

Na, o Nacionalinis M.K. Čiurlionio muziejus ir prestižinius apdovanojimus pelnęs VR filmas „Angelų takais“ – lyg vyšnaitė ant torto. Nuostabus būdas supažindinti visuomenę su menininko kūryba. Mokiniai turėjo galimybę ir patys interpretuoti M.K. Čiurlionio paveikslus, atkurti juos savaip (neįtikėtina, kokį šedevrą gali sukurti talentingi vaikai vos per kelias jiems skirtas minutes).

IVa klasės vadovė Agnė Povilaitienė