Seminarų programa „Pažinti ir atpažinti“

#MEPA Lietuva

Lapkričio – gruodžio mėnesį Vilniaus Salininkų gimnazijos III a klasės  mokiniai išklausė paskaitų ciklą apie medijų raštingumą. Su mokiniais dirbo Vilniaus Universiteto komunikacijos fakulteto Doc. Viktor Denisenko. Mokiniai buvo supažindinti su medijų poveikiu jiems – kaip medijos formuoja jų nuomonę ir kaip paveikia jų mąstymą. Mokiniai atliko užduotis „Bendravimas ir aš“, sužinojo, kiek ir kaip bendraujame su aplinkiniais. Mokiniai su dėstytoju diskutavo – kalbėjo apie propagandą, apie melagienas, kokią informaciją mes būdami Lietuvoje gauname apie karą Ukrainoje ir kaip galime pasitikrinti tą informaciją. Mokiniai pabandė nustatyti, ar vaizdai, kuriuos mato, yra tikri, ar sukurti, kad suklaidintų mus. Su mokiniais buvo aptartas  žurnalisto darbas, pasakojama,ar žurnalistai reikalingi ir kokiomis savybėmis jie turi pasižymėti. Mokiniai po pamokų ciklo pagilino savo žinias apie medijų raštingumą.

Geografijos mokytoja metodininkė Renata Boguško