VILNIAUS  SALININKŲ GIMNAZIJOS MOKSLEIVIŲ ISTORIJOS – PILIETIŠKUMO PAMOKA LR KONSTITUCINIAME TEISME

Artėjant Konstitucijos dienai, egzaminui, spalio septynioliktą dieną trisdešimt II-IV klasių  gimnazistų vyko į Lietuvos  Respublikos Konstitucinį Teismą, kuris  mini 30 metų jubiliejų. Edukatorė  Lina supažindino juos  su pastato  istorija, muziejaus  eksponatais, biblioteka, patalpa, kur  vyksta  teismo posėdžiai. Pagrindinėje  posėdžių  salėje bendravome  su ketvirtą  kadenciją  dirbančiu  teisėju S.Šedbaru. Jis supažindino mus su Konstitucinio teismo istorija, darbo  specifika, funkcijomis, įdomiausiomis  bylomis, kas  gali pateikti  skundus, kaip  jie  sprendžiami, kaip  bendraujama  su Europos šalių Konstituciniais Teismais, Europos Žmogaus Teisių Teismu Strasbūre, kitomis  ES teisinėmis institucijomis. Gimnazistai įdėmiai  klausėsi, aktyviai  dalyvavo  diskusijoje. Labiausiai gimnazistai įsiminė teisme esantį muziejų, kuriame gausu įvairių suvenyrų iš skirtingų pasaulio šalių, įstatyminių dokumentų bei konstitucijų istorijos. Mokiniams ši edukacija paliko didelį įspūdį ir jie mielai grįžtų atgal.

Nera Prakapienė ir IIa klasė