Iniciatyva „Dalyvaujamasis biudžetas”

Jau antrą kartą Vilniaus Salininkų gimnazijoje startavo iniciatyva „Dalyvaujamojo biudžeto išbandymas mokykloje”, kurią organizuoja EDU Vilnius“ drauge su „Transparency International“ Lietuvos skyriumi (TILS). Iniciatyva finansuojama programos „Pokyčių mokyklos“ veiklos „Tvarių švietimo įstaigų tinklo kūrimas“ įgyvendinimo lėšomis. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – įgyvendinti dalyvaujamąjį biudžetą mokykloje, kai visi mokyklos moksleiviai yra įtraukiami į viešųjų sprendimų priėmimą ir prisideda prie mokyklos biudžeto dalies paskirstymo. Projekto  metu  skatinamas mokinių pilietinis aktyvumas, domėjimasis demokratija, skaidria sprendimų priėmimo kultūra, ugdomas mokinių finansinis raštingumas.

Šiais metais projekte dalyvauja 7-8 ir I-III gimnazijos klasių mokiniai. Projekto „Dalyvaujamojo biudžeto išbandymas mokykloje“ įgyvendinimo metu atrinktai idėjai(-joms) įgyvendinti organizatoriai skyrė 500 eurų, ir dar 150-200 eurų prisideda pati gimnazija. Lapkričio 16 d. vyks mokinių generuotų idėjų pristatymas, o lapkričio 17 d. mokiniai balsuodami išrinks geriausią idėją, kurios įgyvendinimui ir bus skirtas finansavimas.

Nekantriai laukiame laimėtojų paskelbimo ir idėjos „materializavimosi“.

Mokytojai Renata, Mindaugas, Vaida