Biudžetas

#MEPALietuva
Vilniaus Salininkų gimnazijos bendruomenė per matematikos, geografijos, pilietiškumo pagrindų pamokas ir klasės valandėles aiškinosi biudžeto  sąvoką.  Gimnazija prisijungė prie iniciatyvos „Dalyvaujamojo biudžeto išbandymas mokykloje”, kurią organizuoja EDU Vilnius“ drauge su „Transparency International“ Lietuvos skyriumi (TILS). Pagrindinis iniciatyvos tikslas – įgyvendinti dalyvaujamąjį biudžetą mokykloje, kai visi mokyklos moksleiviai yra įtraukiami į viešųjų sprendimų priėmimą ir prisideda prie mokyklos biudžeto dalies paskirstymo.
Mokiniai aiškinosi, kaip priimami sprendimai dėl biudžeto Europos Sąjungoje, kaip vyksta veikla – diskusijos Europos Parlamente. Klausydami paskaitos jie sužinojo, kaip yra diskutuojama apie biudžetą LR Seime ir kaip sunkiai priimami sprendimai. Mokiniai realiai  išbandė, kaip sunku klasėje susitarti dėl pinigų –biudžeto– paskirstymo ir priimti bendrą sprendimą bei atstovauti klasei, nes pinigų yra tiek, kiek jų yra. Mokiniai  mėgino apskaičiuoti ir įvertinti, ką galima už atitinkamą sumą nupirkti. Laukiame mokinių idėjų pristatymo ir įgyvendinimo.

Geografijos mokytoja Renata