O kam man to prireiks?

Klausimas, kurį beveik kiekvieną pamoką išgirsta matematikos (ir ne tik) mokytojai. Taigi šįkart į vieną tokių klausimų atsakymo ieškojo Vilniaus Salininkų gimnazijos 11-okai ir 12-okai, padedami įmonės „Ovoko“ atstovų. Mokiniai dalyvavo projekto „Vilnius yra mokykla“ siūlomoje pamokoje „Funkcijos samprata ir dirbtinis intelektas“. Šios pamokos metu mokiniai turėjo progą dar kartą prisiminti, kas apskritai yra ta funkcija, kam reikia funkcijų išvestinių, kaip nuotrauką, vaizdo įrašą, tekstą ar garsą paversti skaičiais, kad kompiuteris suprastų? Koks matematikos vaidmuo kuriant  dirbtinį ntelektą ? Lektorius pristatė „šviežiausias“ naujienas apie dirbtinio intelekto galimybes (galimybę skaityti mintis, kvantinius kompiuterius ir pan.). Kilo diskusija, ar šitoks spartus DI tobulėjimas nekelia grėsmės ir koks gi pasaulis laukia mūsų ateityje.

Išvykos metu mokiniai turėjo galimybę ne tik plėsti akademines žinias, bet ir pamatyti, kaip atrodo šiuolaikinė darbovietė (erdvės darbui ir poilsiui, galimybė į darbą atsivesti augintinį) , kaip kuriama emocinė darbuotojų gerovė. O tai svarbi patirtis žmogui, tuoj tuoj žengsiančiam žingsnį į darbo rinką.

Matematikos mokytoja metodininkė Agnė Povilaitienė